на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
КОЛОМИЯ KOLOMEA KOLOMYJA קאלאמייא

Автори числа

Баумґартен Йозеф, віденський філателіст

Вінценз Станіслав (Vincenz Stanisław), польський прозаїк і есеїст, знавець Гуцульщини і Покуття, а також філософії і мистецтва давньої Греції. Був правнуком французького емігранта Charles'a-François de Vincenza. Батько письменника був піонером нафтової промисловости у Галичині, а мати походила із давньої шляхетської родини Пшибиловскіх, власників містечка Криворівня на Покутті.

Захер-Мазох Леопольд Ріттер фон (Leopold Ritter Sacher-Masoch), австрійський письменник, автор романів і новел на еротичні, а також фольклорні теми. Для німецької літератури він відкрив народне життя Східної Европи. Захер-Мазох докладно вивчав мову, звичаї та перекази народів Галичини. Найкращі новели з народного життя входять до збірки «Галицькі оповідання» (1876), «Єврейські оповідання» (1878), «Польські єврейські оповідання» (1886).

Маріл Альфред (Maril Alfred), онук коломийського бурмистра Йосифа Функенштайна

Монолатій Іван, коломиєзнавець і науковець. У доробку дослідника окремі видання, присвячені Коломиї: «Коломийські книжкові видання, 1864–1941 рр.» (1993), «Коломиєзнавство» (1996), «Коломия в часи ЗУНР» (2000), «Коломия з минулого в сьогодення» (2005), «Цісарська Коломия. Драма на три дії» (2010). Кандидат історичних наук, доктор філософії УВУ, доцент. Член НТШ, НСКУ, Капітули журналу «Ї». Кавалер відзнаки «За добру справу».

Нагірний Василь, краєзнавець, автор книжки краєзнавчих нарисів «Місто Кола» та багатьох телепередач на тему краєзнавства, Член Національної Спілки журналістів України, чоловічого Клубу Коломийців, редакційно-видавничого комітету «Енциклопедія Коломийщини».

Савчук Микола, журналіст, краєзнавець, письменник-гуморист, заслужений артист України, автор понад 20 книжок (гумор, краєзнавство, поезія), трьох компакт-дисків та пятьох аудіокасет власного гумору. Голова редакційно-видавничого комітету «Енциклопедія Коломийщини».

Шолом-Алейхем (їдиш שלום־עליכם, у перекладі – «мир вам», справжнє ім'я – Рабинович Шолом Нохумович), український єврейський письменник. Писав переважно мовою їдиш, автор десяти романів, двадцяти п'єс, сотні повістей та оповідань, багатьох статей. У 1887–90, 1893–1905 жив у Києві (він називав його в своїх творах Єгупцем), де займався торговельними справами. Після єврейських погромів у жовтні 1905 року в Києві переїхав до Львова.

Штайден Ґеорґ фон, історик пошти, філателіст, родина походить із Коломийщини (Ліхтенштайн)