на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
ФЕМІННІСТЬ ТА МАСКУЛІННІСТЬ

Автори числа:

Кейт Беверлі– маґістр гуманітарних наук (Ґлазґо); маґістр суспільних наук (соціологія), старша викладачка з соціології та медичного догляду за онкохворими в Інституті охорони здоров’я у Волфсоні, Темз Валлей Юніверсіті.

Керол Герінґтон – д-р політології, викладає у CEU (Будапешт).

Феліцітас Гоппе – вивчала літературознавство і риторику в Тюбінґені, Берліні, Римі та США, працювала драматургом і журналістом. Перша прозова збірка “Пікнік перукарів” (1996) отримала численні літературні нагороди, в т.ч. і премію “Aspekte” телеканалу ZDF. Інші твори: роман “Піґафетта” (1999), “Рай, заморський край” (2002). Мешкає в Берліні.

Карен Горні – психіатр та психоаналітик, студіювала медицину та психіатрію у Берлінському університеті. З 1918 по 1932 рік працювала у Психоаналітичному Інституті у Берліні. Після приходу Гітлера до влади еміґрувала до США. Працювала віце-директором Психоаналітичного Інституту в Чикаго. У 1934 році переїхала до Нью-Йорку, де викладала в Medical College та New School for Social Research. Разом з Еріхом Фроммом заснувала Американський Інститут психоаналізу.

Ірина Грабовська – кандидат філософських наук, старший науковець Центру українознавства Київського Національного університету ім.Т.Шевченка.

Керол ґілліґан – доктор соціальної психології, фахівець з ґендерних досліджень, викладає у Гарвардському університеті. ЇЇ книга “Іншим голосом. Психологічна теорія та розвиток жінок” (1982) вважається однією із найбільш проникливих книг про жінок, чоловіків та відмінності між ними.

Аґнєшка ґрафф – перекладачка та публіцистка, закінчила Amherst College та Oxford, викладає у Варшавському університеті на відділі американістики та відділі ґендерних студій.

Джастін Джеффні – бакалавр наук (Гонз) лікар, провідний медичний фахівець у Проекті для працюючих чоловіків (безкоштовної та конфіденційної допомоги сексолога та служби запобігання ВІЛ серед чоловіків, які торгують сексуальними послугами) на базі госпіталю св.Марії (Лондон, Велика Британія). Закінчує докторантуру з філософії у Лондон Сіті Юніверсіті.

Міхаїл Епштейн – філософ, культуролог, літературознавець, есеїст, заслужений професор теорії культури та російської літератури університету Еморі (Атланта). Член ПЕН-клубу. Засновник та керівник спілок московської гуманітарної інтелігенції: “Клуб есеїстів”, “Образ і думка” і “Лабораторія сучасної культури”. З 1990 року живе в США. Автор мережевих проектів “ИнтеЛнет”, “Книга книг”, “Дар слова” и “Веер будущностей”.

Станіслав Есден-Темпські – польський поет та прозаїк.

Віктор Єрофєєв – російський письменник, якого не друкували до 1988 року. У 1990 році його роман “Русская Красавица”, який вже перекладений на 26 мов і став міжнародним бестселером видали у Росії. За його оповіданням “Життя з ідіотом” композитор Альфред Шнітке написав оперу, прем’єра якої відбулася в Амстердамі у 1992 році. Видав декілька романів, пише для російських та міжнародних газет та журналів.

Олена Квасній – журналістка, мешкає у Києві.

Оксана Кісь – кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту народознавства, співголова науково-дослідного центру “Жінка і суспільство”, авторка багатьох статей з ґендерних досліджень.

Ярослав Клейноцькі – поет та літературний критик, доктор гуманітарних наук. Викладає у приватному ліцеї та у Варшавському університеті.

Ірина Клименко – студентка факультету гуманітарних та суспільних наук Національного університету “Києво-Могилянська Академія”, спеціалізація – політологія.

Ігор Кон – професор, доктор філософії, почесний професор Корнельського університету, доктор honoris causa університету Серрей. Викладав та працював у провідних европейських та американських університетах. Автор більше 40 книг з філософії, соціології, етики, психології, теорії особистости, сексології.

Юрій Корольчук – студент відділення політології філософського факультету Львівського Національного університету, працює у центрі політичного прогнозування газети “Високий Замок”.

Марійка Кривенко – поетеса, письменниця, журналістка, літературознавець; живе та працює у Львові; авторка книги віршів “Споглядання вогню”, виховує четверо дітей.

Мішель Лейріс – французький письменник, поет, мистецтвознавець та етнограф. Суттєво вплинув на автобіографічні досліди Сімони де Бовуар, Альберта Камю, Жана-Поля Сартра та багатьох інших французьких письменників 20 століття.

Лідія Леонтьєва – докторантка Львівського Національного університету, політолог.

Сандра Ліпшіц Бем – професор психології та жіночих студій. Займається соціальною конструкцією ґендеру та сексуальности, клінічною психологією та психопатологією у Корнельському університеті (Нью-Йорк), авторка багатьох книг та статей з цієї проблематики.

Софія Мільська-Вжозінська – закінчила відділ психології Варшавського Університету. Практикуючий психотерапевт. Працює у Лабораторії Психоосвіти з часу її заснування. Провадить вишкіл для психотерапевтів, надає психологічні консультації фірмам. Мешкає у Варшаві, виховує четверо дітей.

Мілена Мозер – 1990 року вийшла її перша збірка новел “Розбиті серця або Моє перше-одинадцяте вбивство”. Надрукований 1991 року роман “Острів прибиральниць” приніс авторці шалений успіх. Зараз мешкає у Сан-Франциско.

Наталя Олійник – економіст, політолог, старший викладач Львівського Банківського Інституту, мешкає у Львові.

Олег Покальчук – cоціальний психолог, політолог, літератор і бард, співробітник Інституту соціальної та політичної психології АПНУ.

Дмитро Сепетий – український есеїст, культуролог, мешкає у Запоріжжі.

Сергей Ушакін – кандидат політичних наук, докторант факультету антропології Колумбійського університету (Нью-Йорк).

Маґдалена Френсь – вивчала психологію в Шльонському (Сілезькому) університеті, а також gender & culture в Центрально-Европейському університеті в Будапешті. Працює над докторатом. Мешкає в Катовіцах.

Божена Холуй – д-р германістики, літературознавець, співзасновниця та співдиректорка Gender Studies у Варшавському університеті, керівничка кафедри східно-европейських порівняльних студій в університеті Франкфурта-над-Одрою. Займається проблематикою пограниччя, тілесности у літературних текстах.

Тетяна Хома – юрист, член Міжнародної Амністії, спеціалізується на ґендерному аналізі українського законодавства.